FOSFAT KAPLAMA

KONYALILAR YÜZEY İŞLEM TEKNOLOJİLERİ
Why choose Us?

MANGAN FOSFAT KAPLAMA

Mangan Fosfat Kaplama. Tüm fosfat kaplamalar içinde en sert, en iyi korozyon direnci sağlayan ve en yüksek aşınma direncine sahip olan kaplama türü mangan fosfat kaplamadır. Mangan fosfatlama özellikle motor, vites ve güç transfer sistemlerinde kaydırıcılık etkisinin arttırılması amacıyla kullanılır.

Why choose Us?

ÇİNKO FOSFAT KAPLAMA

Çinko fosfat genelde uzun süreli korozyon ve darbe direnci gerektiren metal parçalar için kullanılır. Dış ortamda kullanılacak boyalı parçalar için tercih edilir. Otomotiv, boru çekme, tel çekme ve koyucu yağ öncesi çinko fosfat kullanımı yaygındır.İç ortamda kullanılan ürünler içinde yüksek korozyon direnci istenirse kullanılabilir. Demir, çelik ve galvaniz kaplı parçalar için uygun bir kaplama yöntemidir.

Why choose Us?

OKSİ BLACK KAPLAMA

Karatma tuzu veya oksidasyon olarak bilinen bu tip kimyasallarda amaç sıcak alkali ortamda parçaları kaplayarak metali pastan korumaktır. Metal koyu siyah bir renk kaplama ile kaplanır. Kaplama işlemi bittikten sonra metal korucu yağ banyosuna girer ve pasa karşı korunmuş olur. Demir,çelik ve özellikle döküm parçalar için kullanılabilir. Oksidasyon banyosunun çalışma sıcaklığı 135-145°C dir. Kaplama bu sıcaklıkta banyo kaynar haldeyken oluşur.Metalin fiziksel boyutları değişmez,deformasyon sıfırdır.

Why choose Us?

NİKEL KAPLAMA

Akımsız nikel kaplama, elektrik akımı kullanmadan nikeli biriktirmek için kullanılır. Kaplama, nikel iyonlarının kimyasal indirgenmesi ile gerçekleşir. ... Akımsız nikel kaplamalar, aşınmaya ve korozyona dayanıklı sert bir yüzey sağlama kabiliyeti nedeniyle en büyük ticari öneme sahip olur.