KUMLAMA

KONYALILAR YÜZEY İŞLEM TEKNOLOJİLERİ
Why choose Us?

TOZ KUMLAMA

Kumlama kumunun yüksek basınçlı hava ile metal yüzeye çarptırılması işlemidir. Bu çarpma esnasında kum metal yüzeyi mikron seviyesinde aşındırırken aynı zamanda yüzeydeki yağ,kir,pas gibi her türlü istenmeyen maddeyi de temizler ve yüzeyi boya uygulamasına hazırlar.

Why choose Us?

TANBURLU KUMLAMA

Küçük ve orta boyutlu parçalar için kullanılır. Parçalar yuvarlanmaya müsait olmalıdır. En çok kullanılan küme yuvarlama tipidir. Bu makine sanayide en çok kullanılan tiptir. 3 tambur üzerine sarılmış plastik kayışın varil şeklindeki sanal hazneyi döndürmesi ve bu sırada türbinin yukardan parçalar üzerine granül göndermesi şeklinde temizleme yapar.

Why choose Us?

Krom Kumlama

Krom metalinin sürtünme katsayısı oldukça düşüktür ve sertliği, krom kaplamanın çalışma koşulllarına bağlı olarak 750-1200 microvickers arasında değişir. Bu yüzden sürtünmeli ortamlarda çalışan parçaların aşınmasını önlemek ve çalışma ömrünü uzatmak için krom kaplanır.

Why choose Us?

Askılı Kumlama

Askılı kumlama makinası ana gövde üzerine yerleştirilen mekanik türbinler bombardıman yaparak malzemelerin temizliğini sağlar. Temizleme işlemi türbinlerdeki çelik bilya bombardımanı ile yapılır. Bombardıman sırasında malzeme yüzeylerinden çelik bilyaların çıkarttığı kum ve tozlar helezona dökülür.